e-Autoškola.cz

Největší server věnovaný autoškolám: 19,482 unikátních návštěvníků za měsíc červen. 134,293 od začátku roku 2008!

Autoškola bleeee

Reklama

Doporučujeme: Skvělé Provident půjčky vyřeší Vaše problémy. Vyzkoušejte také půjčky bez registru ihned, Zákoné pojištění vozidel . Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví. Společenské a deskové hry, PC hry a hračky.

Hybridní vozy

S ubývajícími zásobami ropy a se stále se zvyšující cenou pohonných hmot stoupá v dopravě potřeba po zavedení alternativních zdrojů energie do praxe. Výsledkem toho jsou hybridní vozy.

Další zdroj energie

Jedná se o vozidla poháněná kromě běžného spalovacího motoru ještě dalším zdrojem energie. Tímto zdrojem může být elektřina z baterie či solárního článku, nebo třeba voda či ethanol. Reálná šance, že se na silnici setkáme s vozidlem využívajícím energie spalovaného vodíku, nebo ethanolu je ale velice mizivá. S auty na solární články je to úplně stejné. Zbývá nám tedy jako sekundární zdroj energie elektřina z akumulátoru. To je v současné době jediný alternativní zdroj energie využívaný v sériově vyráběných hybridních vozech.

Jak to celé funguje

Průkopníkem v oblasti hybridních vozů je japonská Toyota. Ta přisla na začátku devadesátých let paralelním pohonem vozidla spalovacím a elektromotorem. Hnací ústrojí vozídla je poháněno elektromotem, který je schopný zrychlit až na 24km/h, pak se připojí i spalovací motor. Přebytečná energie ze spalovacího motoru pak dobíjí akumulátor. Výsledkem této konstrukce je poměrně výrazné snížení spotřeby a emisí. Spotřeba u nových modelů průkopnického hybridního vozu Toyota Prius může klesnout až pod 4l/100km.

Jiným řešením je sériové zapojení obou motorů. V tomto případě spalovací motor pouze pohání alternátor který dobíjí baterie elektromotoru.

Nedá se posoudit které z těchto dvou řešení je lepší nebo horší. V současné sériové výrobě převládá paralelní pohon, ale můžeme očekávat, že s vývojem elektromobilů se bude čím dál více prosazovat sériový pohon.

Rozšířenost hybridních vozů

Pokud by jste si chtěli nějaké to hybridní auto pořídit, tak se připravte na to, že si docela připlatíte. Přestože na se trhu vyskytuje již celá řada modelů s hybridním pohonem od automobilek, jako je Toyota, Honda, Smart nebo Lexus, tak se cena pohybuje stále ještě vysoko. V současné době z celkového prodeje automobilů připadá na hybridní vozy něco kolem 1%. Podle prognóz by do roku 2015 měl podíl hybridních aut na trhu vzrůst na hodnotu kolem 4%. Teď už je Vám asi jasné, že hybridní vozy jsou pro masové užití stále ještě hudbou budoucnosti, ale do roku 2012 by se měla jejich pořizovací cena srovnat s vozy s dieselovým motorem.

Řešení do města

Hybridní vozy mají řadu silných, ale i slabých stránek. Například na dálnici vám takový hybridní vůz neposlouží tak dobře jako běžný automobil, ale oproti tomu ve městě je vozidlo s hybridním pohonem tím nejlepším řešením. A když se má jezdit ve městě, tak proč ne městskou hromadnou dopravou? Několik automobilek přišlo s nízkopodlažními autobusy na hybridní pohon. Pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale vzhledem k efektivnímu provozu po městě a tím nižšími náklady na pohonné hmoty se stále vyplatí. Bohužel tyto autobusy najdete zatím jen v pár městech na světě.

Další informace

Izrael investuje do elektroaut. Chce skončit s ropou

21. 1. 2008 aktualne.centrum.cz
Izrael se hodlá zbavit své závislosti na ropě a arabských státech, které ji vyvážejí. Bude mohutně investovat do vozů na elektrický pohon. Podle listu Financial Times schválil Tel Aviv postavení celostátní sítě stanic pro dobíjení baterií do elektromobilů. Půl milionu by jich mělo začít fungovat již v průběhu roku a půl.

Hybrid.cz

Hodně informací o hybridních vozech přináší server hybrid.cz, jehože recenzy můžete najít na našich stránkách: recenze webu hybrid.cz

Zajímavé články na internetu

Budou mít hybridní auta v Praze slevu na mýtu?

Za auty, která jezdí v centru Prahy, by se už nemusel objevovat dým z výfukových plynů. Pražané, kteří si pořídí automobil s takzvaným hybridním motorem, který kombinuje klasický spalovací motor s elektromotorem, by mohli mít po zavedení mýtného vjezd do centra levnější než řidiči s běžným autem nebo úplně zadarmo.

 

© e-autoskola.cz | kontakt | návštěvnost | reklama ne serveru | webdesign: Ošklivý sup

Zac Efron | Miley Cyrus | Cestujeme letadlem | ICQ | Katalog odkazu | Chorvatsko | Norsko | Španělsko | Emil Hácha | doučování matematiky | Webcams.cz | SMS služba | Hodinky budoucnosti!

TOPlist